"Všichni muži jsou snílci. Ale ne stejní. Jedni, snílci noci, se ráno probouzí, aby své sny zapomněli. Ti druzí, snílci dne, jsou nebezpeční chlapíci, své sny v očích otevřených se snaží uskutečnit." - Lawrence z Arábie

Cestovatelské přednášky

Inspirujte se, pobavte nebo jen zasněte! Praktické rady, historicko-geografický kontext i osobní příběhy. 

Samé pozitivní reference.

Cestovatelský komiks

Tradiční médium cestopisu v netradičním pojetí reálné cesty.

Originalita. Informace. Zábava.

Ze světa i z blízkosti domova. 

Články a fotoreportáže

Rozhodně nepíšu často a ne odevšud, kde jsem byl. Něco málo níže, na ukázku mého stylu. Občas píšu na zakázku a už několik let chystám knihu, jen to prostě chce svůj čas. Když by se vám něco z toho líbilo, klidně mi napište, alespoň budu motivovaný psát více. 

Nejnovější články na blogu

Že mám dneska svátek jsem si uvědomil až při zapisování data. Je zataženo, hřmí, střídavě prší a přemýšlím, zda má smysl do toho teď vycházet, když se leží dobře.

Kolik lidí na světě je právě teď v letadle? Je eurovíkend smysluplná cesta? Je Dubrovník nafukovací? Proč byste měli jet v Mexiku k Zapatistům? Co objevíte v marockých oázách? Jak se zpracovávají odpady v Nepálu? A co přístup Ruska k "udržitelnosti"? Mohou stará kola z vašeho sklepa vytvořit pracovní pozice v Gambii? Sjednotí klimatická krize...

Maroko 2expo

31.12.2018

Objevování světa kolem nás skrze obyčejné staré foťáky za pár korun z bazaru. Potlučené, staré, mechanické, vzkříšené...rozehrály hru světla a tmy skrze staré čočky zprzněné prachem ztracených vzpomínek.

PŘEČTĚTE SI JAKO PRVNÍ, CO JE NOVÉHO